Fra den 1. juni 2024 skal borgere i Aalborg Kommune begynde at sortere deres madaffald i grønne poser som en del af den nye madaffaldsordning.
Å𝐁𝐄𝐍𝐓 𝐇𝐔𝐒 𝐓𝐎𝐑𝐒𝐃𝐀𝐆 𝐃. 𝟔. 𝐉𝐔𝐍𝐈 - 𝐇𝐔𝐒𝐊 𝐓𝐈𝐋𝐌𝐄𝐋𝐃𝐈𝐍𝐆
CHARMERENDE OG OPDATERET VILLA VED MØLLESØ I KLOKKERHOLM
Søndag 2. juni opfordrer Vejdirektoratet trafikanter i og omkring Aalborg til at væbne sig med lidt ekstra tålmodighed, da der her bliver afviklet to store motionsevents, som kan give kø ved Limfjordstunnelen.
𝐊𝐎𝐌 𝐓𝐈𝐋 Å𝐁𝐄𝐍𝐓 𝐇𝐔𝐒 𝐒Ø𝐍𝐃𝐀𝐆 𝐃. 𝟐. 𝐉𝐔𝐍𝐈
PRISVENLIG ARKITEKTONISK VILLA PÅ 148 ETAGEMETER
IDYLLISK EJENDOM MED UGENERET BELIGGENHED
STILFULD LEJLIGHED MED STORSLÅET UDSIGT OVER LIMFJORDEN
En borger vendte hjem til sit hus på Gammel Kongevej i Nørresundby fredag morgen og opdagede, at en ubuden gæst havde besøgt hjemmet, mens hun var væk. Tyven, som havde brudt ind gennem hoveddøren, havde bevæget sig ind i husets entré og stue.
𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐈𝐒 - 𝐍𝐔 𝟐.𝟔𝟗𝟓.𝟎𝟎𝟎 𝐊𝐑.
Torsdag aften var der indbrud i en garage beliggende på Viaduktvej i Nørresundby. Indbrudstyven, som måtte flygte fra stedet, lykkedes det at tage en skruemaskine af mærket Makita med sig.
LYS OG VELINDRETTET LEJLIGHED MED MULIGHEDER
LYST RÆKKEHUS MED NÆRHED TIL NATUR
𝐍𝐘 𝐏𝐑𝐈𝐒 - 𝐍𝐔 𝟐.𝟎𝟗𝟓.𝟎𝟎𝟎 𝐊𝐑.