Fredag d. 13. februar kan du opleve en hyggelig vintercafe på Nørresundby Bibliotek. Her vil biblioteket præsentere tre boganbefalinger og skabe fællesskab gennem fællessang. Det er et varmt tilflugtssted i vinterkulden, hvor alle er velkomne.
Tidspunkt: Fredag 13. februar 2026, kl. 10:00
Sted: Nørresundby Bibliotek, Torvet 5, 9400 Nørresundby
Målgruppe: Alle
Søndag d. 15. februar kan unge udfordre sig selv med Roller Derby i Løvvanghallen. Denne træning byder på opvarmning, træning af muskelgrupper og teknikker såsom balance, agilitet samt at bremse og stoppe modspillere.
Tidspunkt: Søndag 15. februar 2026, kl. 10:30
Sted: Løvvanghallen, Løvbakken 8, 9400 Nørresundby
Entré: Fri entré
Målgruppe: Unge
Roller Derby er en sjov og inkluderende sport uden krav om særlige forkundskaber, og der er mulighed for at låne udstyr på dagen. Arrangeret af Aalborg Roller Derby.
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.