I ugen fra mandag den 25. august til søndag den 31. august 2025, kan du opleve alt fra introduktion til squash for kvinder til at deltage i patchwork-aftener og musikalske udforskninger med accordeon og mundharpe.
På Nørresundby Squash & Tennis Center er der en særlig introduktion til squash for kvinder i alle aldre. Træningen tilpasses deltagernes niveau, og de første par træninger er gratis. Så grib muligheden for at udforske squash med ketsjere og bolde til fri afbenyttelse.
Tidspunkt: Mandag 25. august 2025, kl. 16:30
Sted: Nørresundby Squash & Tennis Center, Lerumbakken 13, 9400 Nørresundby
Entré: Fri entré
Tilmelding: Tilmeld gratis prøvetræning
Løvvangens Kirkecenter inviterer til patchwork-arrangement, hvor deltagere uanset niveau kan prøve kræfter med at sy patchworkprojekter. Gruppen har tidligere lavet tæpper til velgørenhed, og arbejder nu på juletræstæpper.
Tidspunkt: Torsdag 28. august 2025, kl. 19:00
Sted: Løvvangens Kirkecenter, Strubjerg 167, 9400 Nørresundby
Entré: 20 kr. pr. aften inkl. kaffe og ostemadder
Oplev den musikalske duo bestående af Bjarke Mogensen og Mathias Heise, som opfører et enestående program med accordeon og kromatisk mundharpe. De vil præsentere både egne kompositioner og klassikere i nye fortolkninger.
Tidspunkt: Torsdag 28. august 2025, kl. 19:00
Sted: Det Gamle Rådhus, Torvet 5, 9400 Nørresundby
Entré: 100 kr. (50 kr. for studerende)
Disse arrangementer giver alle mulighed for at opleve Nørresundbys rige udvalg af aktiviteter. Så tag del i fællesskabet eller bliv inspireret af musik og kreativitet i den kommende uge.
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.