Niels Lykkes Gade 31 i Nørresundby er solgt for 2.870.000 - se køberen og 7 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Nørresundby og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Nørresundby følger boligmarkedet i og omkring Nørresundby. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Niels Lykkes Gade 31 solgt for 2.870.000 kr.

Boligen overtages af Birgitte Delcomyn Hansen og Kasper Thybo Thomsen den 22. maj. Køberen har betalt 2.870.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 24.322 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til 121% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 118 kvm. og er opført i 1920. Grunden er på 436 kvm.

Mellem Broerne 7E, st. solgt for 2.725.000 kr.

Boligen overtages af Christina Salomonsen og Christian Munch Schachner den 30. april. Køberen har betalt 2.725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.000 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 102% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 4 værelser på i alt 109 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 1.007 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Palle Ørtoft, Nørresundby

Sundby Brygge 3, 2. 8 solgt for 2.375.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 20. april. Køberen har betalt 2.375.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 21.789 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.400.000 og boligen er derfor handlet til 70% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 109 kvm. og er opført i 2009.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Nørresundby

Gammel Kongevej 50 solgt for 2.350.000 kr.

Boligen overtages af Bo Høgild Wagner den 27. april. Køberen har betalt 2.350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.800 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 114% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 125 kvm. og er opført i 1932. Grunden er på 489 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Nørresundby

Bregentvedvej 5 solgt for 1.900.000 kr.

Boligen overtages af Charlotte Ricablanca Nielsen og Mario Mijan den 05. maj. Køberen har betalt 1.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.961 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 41% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 127 kvm. og er opført i 1969. Grunden er på 908 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Palle Ørtoft, Nørresundby

Fredensvej 16 solgt for 1.725.000 kr.

Boligen overtages af Regitse Vammen og Simon Duus Andersen den 23. april. Køberen har betalt 1.725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.500 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til 33% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 138 kvm. og er opført i 1980. Grunden er på 521 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Nørresundby

Strubjerg 296, 2. solgt for 965.000 kr.

Boligen overtages af Mads Dalby Henriksen den 28. april. Køberen har betalt 965.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.747 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 790.000 og boligen er derfor handlet til 22% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 99 kvm. og er opført i 1975.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Nørresundby

Strubjerg 22, 3. th solgt for 800.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 22. april. Køberen har betalt 800.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.195 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 610.000 og boligen er derfor handlet til 31% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 87 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 17.741 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Nørresundby

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk